Zde může být vaše reklama.

Slávka Budínová, Gustav Frištenský a Václav Babka budou mít ulice

Slávka Budínová, Gustav Frištenský a Václav Babka budou mít ulice
Ulice Slávky Budínové

foto: Archiv

11. 03. 2023 - 12:42

Herečka, zápasník a herec. Slávka Budínpová, Gustrav Frištěnský a Václav Babka.  Zastupitelstvo města Olomouce schválilo počátkem března pojmenování tří nových ulic po těchto třech osobnostech, spjatých i s  naším městem. Ulice se nacházejí na Tabulovém vrchu, ve Slavoníně a v Týnečku.

Podle slavného zápasníka Gustava Frištenského bude pojmenována nově vznikající ulice na Tabulovém vrchu navazující na Hněvotínskou nedaleko nového supermarketu. V lokalitě probíhá stavba dvou bytových domů.

V blízkosti slavonínské pískovny Hamrys zase probíhá dostavba dvou rodinných domů a další získal stavební povolení. Nová ulice bude pojmenovaná podle herečky Slávky Budínové a naváže na ulici Požárníků.

A v Týnečku, kde končí stavba šesti nových domků, vznikne ulice pojmenovaná po olomouckém herci a držiteli Ceny města Olomouce Václavu Babkovi.

Návrhy a pojmenování nových ulic prošlo schválením v komisích městských částí i v komisi pro kulturu a cestovní ruch. Poté je schválila městská rada a nakonec zastupitelstvo.

Ve městě je nyní celkem 714 ulic a náměstí.

Další články