Zde může být vaše reklama.

Koronavirus v Češích probudil empatii a solidaritu

Koronavirus v Češích probudil empatii a solidaritu

foto: Archiv

15. 03. 2020 - 13:31

Nejen v posledních letech se mohlo zdát, že mezi čím dál větší skupinou Čechů jsou pojmy jako empatie, solidarita, pomoc bližnímu a další skoro až sprostým slovem. S příchodem nebezpečné pandemie koronaviru se však tato situace dozajista změnila, člověk kolem sebe vidí stále více lidí, kteří chtějí nějak pomoct.

Na sociálních sítích tak v posledních dnech vznikají dobrovolnické skupiny, kde se lidé domlouvají na tom, jestli někdo nepotřebuje s něčím pomoct. Lidé nejen na sítích nabízejí svou pomoc při hlídání dětí, nákupu potravin, doučování. O projektu České televize UčíTelka už jste nejspíš také slyšeli.

Zvláštní skupinou jsou v tomto případě lidé, kteří těm druhým ukazují, jakým způsobem a z jakých materiálů vyrobit ochranné roušky. Těch je v současné době v republice stále velký nedostatek z oficiálních zdrojů, lidé tak hledají možnosti, jak se chránit s tím, že si roušku případně ušijí sami. A co je na tom úplně nejlepší je, že se lidé nabízejí také nemocnicím, kde roušky momentálně chybí asi úplně nejvíc a chtějí jim svýma vlastníma rukama pomoct tak, aby jim alespoň nějaké roušky mohli ušít a věnovat.

Tady máte jeden z možných návodů, jak na roušky:

Další články