Zde může být vaše reklama.

STROM I KLUZIŠTĚ STOJÍ Olomoucké vánoční trhy chystají spoustu novinek

Olomoucké vánoční trhy chystají spoustu novinek

foto: Hanácký Večerník

13. 11. 2023 - 20:04

Zdobí se vánoční strom, dřevěné zábrany lemují historické památky, dělníci stavějí kluziště a stánky, ve zkušebním provozu se rozjíždí vyhlídkové kolo na tržnici. Mílovými kroky se blíží olomoucké vánoční trhy, jedna z vrcholných akcí společenské a kulturní sezóny ve městě. V neděli 19. listopadu se po roce opět rozzáří centrum města a otevře se na 130 stánků s vánočním zbožím, občerstvením i oblíbenými punči. Pořadatelé připravili pro návštěvníky řadu novinek i bohatý kulturní program.

 

Po čtyřech letech se vrací do města kluziště, které tentokrát lidé najdou na tržnici, hned vedle vyhlídkového kola. „Kromě bezplatného bruslení pro školy a veřejnost chystáme na ledě také řadu akcí,“ říká mluvčí trhů Monika Řehulková. Druhou novinkou je punčová stezka - malý průvodce po oblíbených vánočních nápojích v rámci obou náměstí i tržnice. K punčům se vážou i nové plechové hrnečky s logem trhů, které si mohou turisté odnést domů jako suvenýr.

Detaily ze života trhů, programové tipy i praktické informace najdou nově návštěvníci ve Vánočních novinách. „Narazíte na ně v informačních centrech, v hotelích, na nádražích, v restauracích i na stáncích přímo na náměstích a tržnici,“ informovala Řehulková.

 "Vánoční trhy v Olomouci jsou už po léta vlajkovou lodí města, lákají návštěvníky nejen z nejbližšího okolí a už nyní vše nasvědčuje tomu, že tomu nebude jinak ani letos. Horní i Dolní náměstí, ale i tržnice se opět stanou místy setkávání v předvánoční atmosféře,“ řekl dnes novinářům náměstek primátora Viktor Tichák.

I letos zvou pořadatelé na zajímavý program pro malé i velké. Hned první den trhů čeká zaplněné náměstí rozsvěcení vánočního stromu a koncert olomouckého písničkáře Voxela, během pěti týdnů se na pódiu představí třeba Poutníci, Michal Tučný, Michal Nesvadba, Natálie Tichánková a 4Good, Tak co?, Isbina, Hazydecay, Bluesberg a další interpreti, kapely a divadla. Novinkou je každou sobotu kulinářská show na hlavním pódiu, kde budou kouzlit s jídlem přední kuchaři a cukráři z celého regionu. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční Mikulášskou nadílku, v provozu bude Ježíškova pošta, zvonička, kolotoč a dílničky pro děti. 

Organizátoři ze spolku Kulturní Olomouc pro lidi připravili i vycházkovou trasu, kde mohou obdivovat jedinečné olomoucké památky (kašny, barokní sloupy, architekturu), vychutnat si neopakovatelnou atmosféru adventních trhů a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek. Trhy se letos otevřou 19. listopadu a skončí 23. prosince, omezený provoz některých stánků bude až do 6. ledna. 

Konání trhů a otvírací doby

Horní a Dolní náměstí – 19. 11. – 23. 12. 2023, omezený provoz 26. 12. 2022 – 6. 1. 2023

Otevírací doba stánků:

10:00 – 20:00, občerstvení do 22:00

Vánoční tržnice s kluzištěm: 19. 11. – 15. 1. 2023

Otevírací doba stánků:

Po – Pá: 13:00 – 20: 00, So-Ne 10:00-22:00

Otevírací doba kluziště (vstup zdarma):

Pro školy ve všední dny od rána do 12:00

Pro veřejnost Po-Pá 13:00 – 20:00, So-Ne 10:00 – 20:00

Vyhlídkové kolo: denně 10:00 – 22:00

Informace na: vanocnitrhy.eu, FB vanocnitrhy a Insta vanocni_olomouc

Další články