Zde může být vaše reklama.

Měření v centru: Rozvozci pizzy jezdí v pěší zóně sedmdesátkou

Měření v centru: Rozvozci pizzy jezdí v pěší zóně sedmdesátkou

08. 05. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Jak vyplývá z měření, které proběhlo v centru Olomouce v jarních měsících, obrovská řada řidičů by se měla vrátit do autoškoly. Po olomouckém náměstí, které je i s přilehlými ulicemi v režimu peší zóny, překračují rychlost doslova alarmujícím způsobem. Městská policie je přitom proti těmto pirátům skoro bezzubá.

Komise městské části Olomouc město se problémem intenzivně zabývala na svém dubnovém jednání. Tam bylo konstatováno, že Městská policie je vůči agresivním řidičům v pěší zóně v podstatě bezbranná. Potřebuje totiž k měření rychlosti povolení Dopravního inspektorátu přímo na konkrétní lokalitu. Dříve měla Městská policie povoleno měřit v Denisově ulici, ale v  současnosti jsou radary povoleny jen u škol a rizikových přechodů (náves Svobody, Gagarinova u ZŠ, Keplerova, Rooseveltova, Střední Novosadská). Zbytek lokalit pak zbývá na měření Policie ČR.

Skrytý radar přinesl alarmující výsledky

V prostoru Horního náměstí a Denisovy ulice byl nedávno umístěn anonymní skrytý radar. V obou lokalitách je přitom nejvyšší povolená rychlost 20 km/h. "Výsledky byly naprosto alarmující. Horní nám.(ústí Ztracené) - výrazně horší směrem do Ztracené, celkově 70km/h dvakrát, 60km/h šestkrát, 50 km/h 73krát. Denisova -podobné v obou směrech, celkově 90km/h sedmkrát, 80 km/h 23krát,70km/h 77krát, 60km/h 392krát, 50 km/h 1441krát. Pravděpodobným viníkem velké části překročení rychlosti jsou Forty`s Pizza," píše se ve zprávě ze zasedání komise.

Městská policie údajně věc řešila přes dopravní komisi a s policií ČR. Na místě tak podle všeho bude instalován zákaz zastavení bez výjimky před provozovnou. Vodorovné značení, které je přesnější, je ale v městské památkové rezervaci obtížněji proveditelné.

Městská policie nemůže měřit v centru. Proč?

Městská policie v současnosti nemůže měřit v centru města. Nemá to totiž schváleno: není zde technika, která by měření zvládla v podmínkách pěších zón, a často ani prostor na bezpečné odstavení vozidel. Městská policie tak bude u optiky na ulici Denisova alespoň kontrolovat povolení vjezdu.

Situaci město vyřešilo alespoň umístěním výstražného orientačního radaru na Horní náměstí před prodejnu elektra,  po skončení rekonstrukce třídy Svobody budou v Lafayettově ulici instalovány čtyři výstražné orientační radary, aby upozornily řidiče na nejvyšší povolenou rychlost v pěší zóně.

-ms-


Další články