Zde může být vaše reklama.

Městem se nese fáma: Koupil si majitel cukrárny stánky, aby mu nezavazely?

Městem se nese fáma: Koupil si majitel cukrárny stánky, aby mu nezavazely?

17. 12. 2015 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Upozorňujeme, že následující zpráva je oficiál-ně v podstatě neověřitelná; když jde o peníze, lidé, včetně těch zodpovědných, jsou skoupí na slovo. Přesto všechno nasvědčuje tomu, že majitel cukrárny v krčku mezi Horním a Dolním náměstím si zaplatil několik stánků, aby je posléze nepostavil, protože by zavazely ve výhledu na jeho provozovnu.

Letitá snaha redukovat počet stánků s punčem tak má nečekané rozuzlení: stačí podnikatel, který si spočítal, že tržby mohou být vyšší, než je cena za měsíční pronájem tří stánků. Podle svědectví, které má redakce Olomouckého Večerníku k dispozici, si proto několik stánků pronajal, a po dohodě s provozovatelem trhů je pak nepostavil. Na místě tak v řadě stánků zeje výrazná proluka.

 

Okolní podnikatelé jsou pohoršeni: Chystáme stížnost, říkají

Provozovatelé okolních obchůdků a restaurací, kteří o celé věci velmi dobře vědí, se cítí poškozeni. Někteří z nich sami o pronájem stánku během trhů usilovali, nedostalo se na ně ale. Navíc jejich možnost ovlivnit na Magistrátu nebo u pořadatele trhů postavení jednotlivých stánků je podle jejich svědectví více méně nulová. „Myslím, že tohle už překročilo všechny meze. Přímo před vchodem mi stojí stánek s ponožkami, nik-do k nám nechodí. Kdybych chtěl stánek posunout, nikdy se mi to nepodaří. Ale holt je mezi námi panstvo, které si v tomto městě zřejmě může dovolit cokoli, anebo si to o sobě alespoň myslí. Říkám vám, že mým vyjádřením pro váš Večerník to nekončí. Spojujeme se všichni podnikatelé z okolí a chystáme konkrétní kroky,” řekl nám anonymně jeden z obchodníků z náměstí.

Nikde jinde přitom ani Magistrát, ani provozovatel trhů podobnou věc neřešili. Na Horním náměstí není vidět historicky cenná budova divadla, protože před ní stojí ulice stánků s levným sortimentem a svítící kolotoč. Před Trojicí stojí pódium zezadu. Léta trvající debata o „vkusnosti” prodávaného sortimentu a jednotlivých atrakcích k ničemu tak nevedla a nevede. Je libo v před-vánočním čase zákuseček?

-vb-

 

Další články