Zde může být vaše reklama.

V Samotiškách zasypali maminkám cestu na hřiště. Důvod: rekonstrukce vzdálené ulice

V Samotiškách zasypali maminkám cestu na hřiště. Důvod: rekonstrukce vzdálené ulice

02. 06. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V Samotiškách se maminky s dětmi nemají jak dostat na dětské hřiště. Obecní úřad totiž zasypal přístupovou cestu stavebním materiálem. Důvodem je podle našeho zjištění rekonstrukce asi kilometr vzdálené ulice. Obec uvažovala správně, pokud chtěla uskladnit materiál na svém pozemku, jiných a vodnějších pozemků patřících obci je ovšem v okolí nespočet. Obyvatelé Samotišek nechápou.

Zasypaná přístupová cesta navíc zřejmě není věc několika málo dní. Podle informací, které se nám podařilo získat, plánuje vedení obce ponechat materiál na místě alespoň dva měsíce, tedy v podstatě celé léto a prázdniny. Obyvatelé obce s malými dětmi, které chtějí na prolézačky, přitom mnoho jiných možností v okolí zrovna nemají.

Obyvatelce Samotišek, jejíž totožnost je redakci známa,  pracovnice Obecního úřadu sdělila, že "oni o tom ví, že to tam bude asi dva měsíce, protože opravují cestu." Ta je ale vzdálena stovky metrů od místa, kde obec písek a kameny nepochopitelně uskladnila. Přitom o dvacet metrů dál od hřiště je za plotem volná obecní plocha, která podobnému účelu zjevně slouží.

-vb-

Další články