Zde může být vaše reklama.

Vtipálek nominoval prostějovského exprimátora Miroslava Pišťáka na seniora roku

 Vtipálek nominoval prostějovského exprimátora Miroslava Pišťáka na seniora roku

12. 06. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Kontroverzní prostějovský politik a bývalý primátor Miroslav Pišťák se stal terčem posměchu vtipálka. Ten jej nominoval do celostátní ankety Senior roku.


Čtenář Karel zároveň text nominace dal k dispozici Hanáckému Večerníku. Ve zdůvodnění nominace naráží na kauzu, kdy se vloni v září ukázalo, že primátor Pišťák bral statisícové dary od soukromých firem. Na svou funkci rezignoval. Když však médiím vysvětloval využití darů, několikrát se zapletl do guláše vlastních lží. Nejprve totiž tvrdil, že peníze použil na volební kampaň, když však pochopil, že takové jednání by bylo nezákonné, otočil a vyjádřil se, že je použil na osobní PR. Poslední verze byla, že peníze rozdal různým neziskovkám, chudým a nemocným.


„Všechny peníze rozdal mezi církve, potřebné, dal na charitu, dal i Lazaretskému řádu a dalším potřebným. Nevedl si žádnou evidenci, nelpí na penězích, nepamatuje si, ale má dobrý pocit, že pomohl ze všech sil," píše v návrhu čtenář Karel v narážce na Pišťákova vyjádření.


„Přes pokročilý věk je metodickým vedoucím Městapa, také se angažuje v Prostějov olympijský z.s., kde je jedním ze tří šéfů. Pravidelně klade věnce u pomníků," naráží autor na Pišťákovy funkce.


-jač-

 

Další články