Zde může být vaše reklama.

JAK TO VIDÍŠ TY? V Olomouci se chystá charitativní noční běh pro Světlušku

V Olomouci se chystá charitativní noční běh pro Světlušku

foto: svetluska.net

09. 04. 2024 - 09:23

Město Olomouc bude ve čtvrtek hostit tradiční charitativní noční běh pro Světlušku. Běžci se postaví na start v devět večer u hudebního pavilonu ve Smetanových sadech. Motto letošní kampaně “A jak to vidíš ty?” má upozornit na problematiku zrakového postižení a zároveň vybídnout k účasti v běhu. Součástí akce je také doprovodný program zaměřený na prevenci.

Zájemci si mohou vybrat hned ze tří úseků, dvou o délce 5 km a jednoho 2,5 km. Startovné ve výši 500 Kč obsahuje sportovní vak v kombinaci buď s čelenkou, nebo čelovkou. Polovina z této částky jde na přímou pomoc těžce zrakově postiženým,“ řekl mluvčí projektu Jiří Bažant. Registrační pokladny jsou otevřené od 19 hod. Na místě běžcům i návštěvníkům zahraje kapela Byt číslo 4.

Partnerem Nočních běhů pro Světlušku je zdravotní pojišťovna OZP, která do Olomouce přiveze takzvaný OKO Bus, pojízdné informační centrum, ve kterém běžcům a návštěvníkům této prospěšné akce prověří specialisté stav zraku. Před anebo po závodu si pak budou moci zájemci ve stanu také nechat namasírovat šíji od zrakově postižených masérů. Na cestu nočními parky běžcům budou svítit i orientační světelné sloupy od mohelnické společnosti Hella.

Charitativní běhy s čelovkami v úplné tmě odstartovaly v roce 2012 v pražské Stromovce a od té doby se rozšířily do dalších měst po celé České republice - do Brna, Olomouce, Ostravy, Plzně, Českých Budějovic a Jihlavy. Celkem se díky běhům vybralo 26,5 milionu korun, které putovaly na pomoc a kompenzační pomůcky těžce zrakově hendikepovaným.

 

Další články