Zde může být vaše reklama.

Nový školní rok volá. DDM nabízí 169 kroužků, klubů a oddílů s pravidelnou činností

Nový školní rok volá. DDM nabízí 169 kroužků, klubů a oddílů s pravidelnou činností

20. 08. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Začátek školního roku 2017/18 se již blíží. Dům dětí a mládeže Olomouc letos nabízí 169 různých kroužků, klubů a oddílů s pravidelnou činností. Tento školní rok se zájemcům navíc naskýtá možnost vybrat si z celkem 16 horkých novinek, mezi které patří dětská jóga nebo programování v MinerCraftu. Posílat přihlášky mohou děti a rodiče již nyní.

videoprojektory web

Mládež ve věkovém rozmezí 8 až 15 let se může přihlásit na sportovní kroužek zvaný Kendó, jedna z novinek pro nastávající školní rok. Kendó je japonské bojové umění s mečem navazující na samurajskou tradici, které silně inspirovalo například i umění rytířů Jedi z Hvězdných válek. Kendó rozvíjí pohybový talent, mrštnost a postřeh, ale také morální a mentální dovednosti. Cvičí se s bambusovým mečem a v lehké zbroji, díky čemuž je umožněn bezpečný plný kontakt.

Ze sportovních novinek je zajímavá také jóga pro děti. Jógování je rozděleno do dvou věkových kategorií: 7 až 10 let a 10 až 13 let. „Hravou formou budeme rozvíjet dětskou motoriku, správné držení těla, dýchání, respekt k sobě i druhým, vzájemnou komunikaci, sebeúctu a sebepoznání," slibují trenéři.

Na novinky se mohou těšit i milovníci techniky a počítačových her. Pro mládež nachystal Dům dětí Programování v MineCraftu, hře jež se stala fenoménem a Programování aplikací na Android.

Dnešní internet tvoří pošta, hry, facebook, ale také videa na youtube. Populární skupinkou lidí, kteří tato videa tvou jsou youtubeři, což je název dalšího nového kroužku. „Vše proběhne na základě Etického kodexu kroužku, který si sami v úvodu vytvoříme, abychom se poučili o prevenci sociálně patologických jevů" přibližují náplň kroužku vedoucí.

Kromě novinek si zájemci mohou vybrat z kroužků, které Dům dětí nabízí každoročně a to ze sekce sportu, tance, přírody, hudby, výtvarné výchovy, techniky či ze sekce z názvem „ostatní", kde si zájemci mohou vybrat od šachového kroužku přes dramaťák až po přípravu na příjmačky SŠ.

Ceny kroužků se pohybují v rozmezí 400 až 1250 Kč s výjimkou keramiky, kde platí účastnici i za materiál. Cena za pololetí tedy činí 1400 Kč. Dům dětí a mládeže nabízí na tento školní rok i jednorázový zájezd lyžování pro předškoláky za 3500 Kč.

Přihlašovat se zájemci mohou na www.ddmolomouc.cz/krouzky. Pokud není uvedeno jinak a jsou dosud volná místa v kroužcích, je možné přihlásit se i v průběhu roku.

-kz-

Další články