Fotbalisté SK Sigma na úvod ligy nestačili na Jablonec
V 1. kole nové sezóny Chance Ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc v Jablonci. Vybojovat nějaký…
foto: cslh.cz
25. 04. 2020 - 11:59
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila oficiální rating pro rok 2020, z něhož vychází i rozlosování mužského a ženského turnaje na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022. Vzhledem k tomu, že část turnajů musela být v důsledku pandemie koronaviru zrušena, zůstaly vedoucí příčky obou žebříčků beze změny.
V mužském ratingu IIHF zaujímá první místo Kanada, následují Rusko, Finsko, Švédsko, Česká republika, USA, Německo, Švýcarsko, Slovensko a Lotyšsko.
Na olympijském turnaji v Pekingu se ve skupině A střetnou týmy Kanady (1), USA (6), Německa (7) a pořádající Číny (32), ve skupině B týmy Ruska (2), České republiky (5), Švýcarska (6) a postupující z kvalifikace a ve skupině C týmy Finska (3), Švédska (4) a dva postupující z kvalifikace.
V kvalifikačních skupinách, které jsou naplánovány na 27. – 30. srpna 2020, se střetnou Slovensko, Bělorusko, Rakousko a Polsko v Bratislavě, Lotyšsko, Francie, Itálie a Maďarsko v Rize a Norsko, Dánsko, Korea a Slovinsko v Norsku. Do skupiny B olympijského turnaje, v níž se představí česká reprezentace, bude přiřazen žebříčkově nejhůře umístěný tým postupující z kvalifikace.
V ženském žebříčku IIHF zaujímají první místo USA, následují Kanada, Finsko, Rusko, Švýcarsko, Japonsko, Česká republika, Německo, Švédsko a Francie.
Na olympijském turnaji v Pekingu se ve skupině A setkají týmy USA (1), Kanady (2), Finska (3), Ruska (4) a Švýcarska a ve skupině B týmy Japonska (6), tři postupující z kvalifikace a pořádající Čína (19).
Hostiteli tří kvalifikačních skupin, naplánovaných na 11. – 14. února 2021, budou další nejlépe umístěné země z žebříčku IIHF, tedy Česká republika, Německo a Švédsko. Dějiště domácího turnaje, na kterém budou hokejistky České republiky usilovat o premiérovou olympijskou účast, teprve bude určeno.
V 1. kole nové sezóny Chance Ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc v Jablonci. Vybojovat nějaký…
V přípravě na novou sezonu byli dva hráči SK Sigma Olomouc s týmem 1: FC Slovácko. Nyní už je o…
Pauza je pryč, jde se do ostrých zápasů. Fotbalistům SK Sigma Olomouc odstartuje nová sezóna Chance…
Povedenou přípravu na novou sezónu Chance Ligy mají za sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Sehráli v…
Kádr SK Sigma Olomouc je užší o jedno jméno. Už v něm není útočník Antonín Růsek, který přestoupil…
Povedenou přípravnu na novou sezónu Chance Ligy mají za sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Sehráli…