
Hokejisté HC Olomouc zvládli předehrávku v Plzni
Po dvou domácích porážkách se hokejisté HC Olomouc vrátili zpět na bodovou vlnu. V Plzni vyhráli…
foto: cslh.cz
30. 04. 2020 - 15:00
Český hokej a NHL prodloužily smlouvu o přestupech hráčů o jeden rok, tedy do konce ročníku 2020/21. Smlouva, podepsaná v červnu 2013 a původně platná do konce letošní sezóny, upravuje pravidla a finanční podmínky při přestupech českých hráčů do NHL. Informoval o tom web hokejového svazu.
Při přímém přestupu získávají kluby na jejím základě částku 260 000 USD za hráče, resp. částku 350 000 USD, pokud v sezóně přestoupí více než deset českých hokejistů. Při nepřímém přestupu činí smluvní částka 30 000 USD.
Na ročním prodloužení smlouvy za původních podmínek se s NHL dohodly i všechny další svazy, které jsou jejími účastníky, federace Běloruska, Dánska, Finska, Francie, Lotyšska, Německa, Norska, Rakouska, Slovenska, Švédska a Velké Británie. Novým signatářem se při prodloužení kontraktu stala rovněž Švýcarská federace ledního hokeje.
„V minulosti jsme mezi účastníky smlouvy chyběli a přicházeli tak o značné finanční prostředky,“ řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Po několikaletém úsilí se smlouvu podařilo uzavřít v roce 2013, přičemž naše kluby získaly od té doby za přestupy hráčů téměř 260 miliónů korun,“ podotkl.
Po dvou domácích porážkách se hokejisté HC Olomouc vrátili zpět na bodovou vlnu. V Plzni vyhráli…
Fotbalisty divizního FK Nové Sady čeká poté, co z domácího poháru vyřadili prvoligovou Sigmu, další…
Premiéra v Severoevropské ENBL basketbalistům BK Olomoucko nevyšla. Na půdě bulharského Spartaku…
Hokejisté HC Olomouc prohráli dvě derby za sebou. Po páteční porážce doma s Kometou padli na svém…
Před druhou reprezentační přestávkou sezóny fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili doma na Andrově…
Náročnou sérii čtyř ligových zápasů v průběhu jedenácti dnů zakončí basketbalisté BK Olomoucko v…