
Sigma čeká duel s FC Kodaň nebo Malmö FF
V závěrečném předkole Evropské ligy se SK Sigma Olomouc utká s poraženým z dvojice Malmö FF - FC…
foto: Petr Pelíšek
09. 09. 2022 - 14:54
Další anglický týden začíná fotbalistům SK Sigma Olomouc. Čekají je tři zápasy během jednoho týdne. Sérii začnou v sobotu doma ligovým zápasem proti Plzni, začíná se v 16.00. Pak hrají v úterý pohár v Uničově (16.30), a nakonec bude na řadě duel v Českých Budějovicích (sobota, 16.00). Následovat potom bude reprezentační přestávka.
Sigmu čeká duel proti Plzni, což je úřadující mistr a účastník základní skupiny Ligy mistrů. Viktoria je aktuálně v tabulce na druhém místě jen o horší skóre za Slavii, je nadto jediným týmem FORTUNA:LIGY, který ještě neprohrál. V kádru sobotního soupeře Hanáků jsou tři odchovanci Sigmy – stoper Václav Jemelka, záložník Lukáš Kalvach a útočník Tomáš Chorý. A také záložník Václav Pilař, který byl před časem z olomouckého mančaftu odejit. „Plzeň je mužstvo, které je schopné velmi kompaktně a účelně bránit a zároveň je velmi produktivní. Z příležitostí, které si vytvoří, dokáže téměř vždycky skórovat a díky tomu je úspěšná. Defenziva bude věc, na kterou budeme apelovat. Nemůžeme hru otevřít a za každou cenu se hnát dopředu za vstřelením gólu a otvírali jsme prostory pro soupeře,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.
V olomoucké sestavě nebudou marodi brankář Matúš Macík, záložník Filip Zorvan a útočník David Vaněček, také stoper Lukáš Vraštil, který je ještě na tento duel v trestu za červenou kartu.
Utkání SK Sigma Olomouc versus FC Viktoria Plzeň se hraje v sobotu 10. září od 16.00 (rozhodčí Marek Radina– Jiří Kříž, Lukáš Machač).
Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Pokorný, Poulolo, Zmrzlý – Navrátil, Breite, Spáčil, Vodháněl– Chytil, Růsek. Trenér Václav Jílek.
Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Jemelka, Havel - Kalvach, Čermák - Sýkora, Vlkanova, Mosquera - Chorý. Trenér Michal Bílek.
V závěrečném předkole Evropské ligy se SK Sigma Olomouc utká s poraženým z dvojice Malmö FF - FC…
Ve 3. kole Chance Ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti Liberci.…
Přestupové okno, jaké klub ještě nezažil. Přesně to se děje v SK Sigma Olomouc po změně majitele.…
Potvrdit tři body získané na Slovácku se fotbalistům SK Sigma Olomouc nepodařilo. Doma na Andrově…
Ve 2. kole Chance Ligy čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc první domácí utkání v soutěžním ročníku. Na…
Vedení SK Sigma Olomouc chce odstartovat novou éru olomouckého fotbalu se vším všudy. Proto se…