Fashion Glam Olomouc

Čtvrtý zápas přípravy Fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili Žilinu

Fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili Žilinu

06. 07. 2024 - 21:07

Zase proti Slovákům, zase ve Slatinicích, zase výhra, zase čisté konto. Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvládli i druhé přípravné utkání v tomto týdnu. Po středečním vítězství nad Trenčínem (3:0) tentokrát Hanáci porazili Žilinu dva nula, branky dali Jiří Spáčil a Jan Navrátil.

Proti čtvrtému celku poslední sezóny slovenské nejvyšší soutěže poslal trenér Tomáš Janotka hodně mladou sestavu. V základu byli třeba stoper Dohnálek nebo záložník Mikulenka, chytal Stoppen. A ten toho, na rozdíl od svého kolegy v bráně hostů, moc v první půlce řešit nemusel. Sigma se dostala do vedení po půlhodině hry. Žilina chybovala v rozehrávce a Kliment byl sám před brankářem. Ten jeho pokus stačil vykopnout levou nohou. Ale jen do míst, kam dobíhal Spáčil, kterému se povedlo gólmana lobnout. Ještě do pauzy mohl vedení zvýšit Mikulenka, jeho bombu zastavila pravá tyčka. Mikulenka pak měl dobrou šanci i ve druhém poločase, stejně jako třeba Šíp. Žilina dlouho vzdorovala a mohla také srovnat, ojedinělé nebezpečí ale zažehnal dobrým zákrokem brankář Stoppen. Devět minut před koncem pak přišel další kiks hostů v rozehrávce. Juliš zakončoval sám před bránou, trefil levou tyčku. A z dorážky pak dal Navrátil druhou branku Sigmy.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme určitě víc brankových příležitostí než soupeř. Z tohoto pohledu jsme spokojení a jsme rádi, že jsme navázali na středeční výhru s Trenčínem. Záměr byl rozložit zápasovou minutáž na většinu hráčů, bez ohledu na to, jestli to bylo áčko nebo béčko. Zužování kádru bude téma po víkendu, ale není to teď tak, že kdo byl s béčkem, tak má do áčka dál,“ řekl Tomáš Janotka, trenér SK Sigma. Některé z hráčů z kádru totiž poslal do Lanžhotu k utkání béčka s druholigovou slovenskou Petržalkou.

SK Sigma Olomouc – MŠK Žilina 2:0 (1:0)

Branky: 29. Spáčil, 81. Navrátil. Diváci: 430.

SK Sigma: 1. poločas: Stoppen - Hadaš, Dohnálek, Elbel, Sláma - Mikulenka, Breite, Spáčil , Zorvan, Šíp - Kliment. 2. pol.: Stoppen - Hadaš (70. Zifčák), Dohnálek, Matys, Sláma (70. Elbel) - Mikulenka (70. Šíp), Breite (70. Pospíšil) , Spáčil (80. Zorvan), Zorvan (70. Fiala), Navrátil - Kliment (70. Juliš). Trenér Tomáš Janotka.
Žilina: Belko (46. Badžgoň) - Minárik (62. Leitner), Stojchevski (46. Kelembet), Ndjeungoue (62. Jaššo) - Kopásek (62. Hranica), Gidi (78. Drame), Sauer (78. Vaľko), Bari (46. D. Javorček) - Kaprálik (62. Ďatko), Bile (62. Adang), Badjie (62. S. Javorček). Trenér Michal Ščasný.