
Po třinácti letech zase pohár, Sigma nedala Spartě šanci
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se finále MOL Cupu povedlo parádně. Zatímco v Chance Lize se střelecky…
foto: Petr Pelíšek
15. 02. 2025 - 16:26
Ve 22. kole Chance ligy se fotbalistům SK Sigma Olomouc dařilo. Pardubice na Andrově stadionu zdolali vysoko čtyři nula. Pomohl k tomu i útočník Jan Kliment, který návrat do zápasu po čtvrt roce oslavil vstřelenou brankou.
Sigmu poslal do vedení v 9. minutě Jiří Spáčil, bylo to po rohovém kopu. Po změně stran se prosadili tři střídající hráči. V 65. minutě zvýšil Juraj Chvátal a o chvíli později se prosadil uzdravený nejlepší střelec soutěže Jan Kliment. Výhru Sigmy v závěru pečetil Ola Dele.
„Chybělo nám deset hráčů, ale kluci zápas zvládli. V prvním poločase jsme byli nebezpečnější, ale vnímám ho jako vyrovnaný. Ve druhé se ukázala naše kvalita ve hře dopředu. Dokázali jsme využít zisky na útočné polovině. Konečně jsme uhráli i čisté konto, což mě opravdu těší,“ řekl Tomáš Janotka, trenér SK Sigma.
SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 4:0 (1:0)
Branky: 9. Spáčil, 65. Chvátal, 74. Kliment, 90. Dele. Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Dresler. ŽK: Pandula. Diváci: 2014.
SK Sigma: Koutný – Hadaš, Pokorný, Elbel, Sláma – Dolžnikov (59. Chvátal), Spáčil (84. Sylla), Breite, Zorvan (84. Dele), Šíp (59. Amasi) – Mikulenka (68. Kliment). Trenér Tomáš Janotka.
Pardubice: Vorel – Jindra, D. Šimek, Šehič – Trédl, Vacek, Simon (73. Leipold), Míšek (73. Fousek)– Yahaya (46. Pandula), Tanko (85. Alijagič), Patrák (73. Kissiedo). Trenér David Střihavka.
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se finále MOL Cupu povedlo parádně. Zatímco v Chance Lize se střelecky…
Ve finále MOL Cupu se na Andrově stadionu utkají Sigma Olomouc a Sparta. Přímý přenos včetně…
Anglický týden se středečním vloženým finále MOL Cupu nezahájili fotbalisté SK Sigma Olomouc…
Ve 2. kole nadstavbové skupiny Chance Ligy O titul se fotbalistům SK Sigma Olomouc zadařilo mnohem…
V jednadvacátém kole moravské skupiny 1. ligy starších žákyň hrály fotbalistky SK Sigma Olomouc ve…
Vysokou prohrou pro SK Sigma Olomouc skončilo první utkání nadstavbové části Chance Ligy. Na…