Fotbalisté SK Sigma remizovali s 1. FSV Mainz
První utkání osmifinále Konferenční ligy mají fotbalisté SK Sigma Olomouc za sebou. A zdárně. Na…
foto: Petr Pelíšek
20. 01. 2023 - 15:17
Čtvrté a poslední přípravné utkání mají za sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Na závěr herního soustředění v Turecku hráli proti maďarské Kisvárdě. Hanáci prohrávali nula dva, ale stačili srovnat.
Sigma byla v první půlce aktivnějším celkem, snažila se více o ofenzivu a maďarskému soupeři mnoho nedovolila. Ale nakonec po prvním poločase prohrávala, když se Kisvárda prosadili šest minut před pauzou snad z první vážnější akce. Po přestávce byli Hanáci chvíli pod tlakem. V 54.minutě odpískal rozhodčí penaltu proti Sigmě, Maďaři proměnili a bylo to o dva. V 59. minutě došlo na pokutový kop pro Sigmu. Chytíl bezpečně proměnil a Hanáci byli na kontakt. V 64. minutě trenér Jílek vystřídal šest hráčů. Srovnáno bylo sedmnáct minut před koncem, po rohovém kopu hlavičkoval přesně Vraštil. To už byla zase aktivnější Sigma a tlačila se za výhrou. Ale dát třetí branku už se nepovedlo.
„Střídali jsme lepší a horší pasáže, kdy jsme nebyli dostatečně silní na míči a soupeř toho dokázal využít k několika nebezpečným situacím, nebyli dostatečně koncentrovaní v obranném pásmu. Dvě penalty, každá na jedné straně, vždy po ruce, byly nešťastné. Nakonec jsme dali vyrovnávací gól, po prostřídání přišel velký tlak z naší strany. Byl jsem spokojený s tím, jak mužstvo reagovalo na nepříznivý stav a bojovalo o výsledek,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jíek.
SK Sigma Olomouc - Kisvárda FC 2:2 (0:1)
Branky: 59. (pen.) Chytil, 73. Vraštil - 39. Camaj, 54. (pen.) Mešanovič
SK Sigma: Trefil – Pokorný, Beneš (64. Sedlák), Poulolo (46. Vraštil) – Zifčák (64. Matoušek), Navrátil (46. Zorvan), Breite (64. Fortelný), Ventúra (64. Zlatohlávek), Sláma (46. Zmrzlý) – Růsek (64. Přichystal), Chytil (64. Vodháněl). Trenér Václav Jílek.
První utkání osmifinále Konferenční ligy mají fotbalisté SK Sigma Olomouc za sebou. A zdárně. Na…
Po více než dvaceti letech budou hrát fotbalisté SK Sigma Olomouc opět doma na Andrově stadionu…
Třetí ligovou výhru v řadě mají fotbalisté SK Sigma Olomouc. Ve 25. kole Chance Ligy vyhráli v…
Třetí jarní anglický týden mají před sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Ve 25. kole Chance Ligy…
Trávník na Andrově stadionu čeká během nejbližších dnů blesková výměna. Do utkání SK Sigma Olomouc…
Povedlo se. Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve 24. kole Chance zabodovali naplno. Na Andrově stadionu…