Fotbalisté SK Sigma prohráli s Legií
Po dvou přípravných výhrách nad polskými soupeři tentokrát fotbalisté SK Sigma Olomouc týmu z této…
foto: sigmafotbal.cz
16. 01. 2026 - 15:44
Poprvé v historii klubu si fotbalisté SK Sigma Olomouc zahráli skupinovou fázi evropské soutěže. V Konferenční lize se jim povedlo postoupit do jara a budou hrát play-off. V tom je čeká měření sil se švýcarským Lausanne, začínat budou doma na Andrově stadionu 19. února, odveta se bude hrát o týden později.
V ligové fázi Konferenční ligy bsadilo Lausanne 9. místo. Do soutěže se probojovalo předkola předkola, kde postupně vyřadilo Vardar Skopje, Astanu a Besiktas. Následně porazilo Breidablík, Hamrun a Fiorentinu, remizovalo s Omonií a Kuopiem, a prohrálo v duelu s Lechem Poznaň.
„Je to tým, který je z pohledu losu určitě přijatelnější, než Crystal Palace. Ale bereme to tak, jak to je. Popereme se o to, aby nás čekalo i další evropské dvojutkání. Lausanne těsně unikl přímý postup, vybojovali si lepší výchozí pozici než my, uhráli více bodů… Teď už je to ale jen o jednom dvojzápasu. Stát se může cokoliv,“ řekl kouč Sigmy Tomáš Janotka.
Po dvou přípravných výhrách nad polskými soupeři tentokrát fotbalisté SK Sigma Olomouc týmu z této…
Další dva nové hráče hlásí SK Sigma Olomouc. Opět jde o cizince, tentokrát přišli z Polska. V obou…
Zúžení kádru před odjezdem na soustředění do Španělska provedli v SK Sigma Olomouc. Odnesly to dvě…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc ukončili další hostování hráče Slavie Praha. Už před časem klub…
Druhé přípravné utkání fotbalisté SK Sigma Olomouc zvládli také vítězně. Na těžkém terénu na…
Tým SK Sigma Olomouc zahájil v neděli 4. Ledna přípravu na jarní část sezóny. Hanáci se poprvé…