
Hokejisté HC Olomouc zvítězili ve Varech
Do třetice všeho dobrého. Přesně to se povedlo hokejistům HC Olomouc naplnit. První dvě kola…
foto: Petr Pelíšek
10. 11. 2021 - 19:33
Ve čtvrtek v 18.30 bude hrát v Olomouci na Andrově stadionu Česká fotbalová reprezentace přípravné utkání proti Kuvajtu. Zápas to bude zajímavý pro olomoucké fanoušky hned z několika důvodů. V nominaci českého týmu jsou exolomoučtí Aleš Mandous, Tomáš Kalas a David Zima, hosty zase trénuje Carlos González, jehož brácha Pablo hraje v Sigmě.
Český tým poveden asistent trenéra Jiří Chytrý, hlavní kouč Jaroslav Šilhavý byl pozitivně testovaný a musí být v karanténě. „Věci k zápasu máme nachystané a máme jasnou představu, plán i harmonogram. Bude se to sice odvíjet během zápasu. Jaroslav Šilhavý bude mít možnost do zápasu nějak zasáhnout a vstoupit, když bude cítit, že je to potřeba, ale jinak spolu během utkání komunikovat nebudeme,“ řekl Chytrý.
Domácí se nebudou šetřit, zápas berou jako test před duelem proti Estonsku. A na Andrově stadionu by si zase mohl zachytat brankář Aleš Mandous, který za Sigmu hrál ještě v minulé sezoně. „Ani ne tak kvůli tomu, že se hraje v Olomouci, ale Aleš má šanci dostat se do zápasu hlavně díky svým výkonům,“ řekl Chytrý.
Trenér Kuvajtu Carlos González vzal na evropské turné mladý tým, je v něm hned sedmnáct hráčů mladších třiadvaceti let. „Jaký způsobem přesně chceme a budeme hrát, to nebudu kouči českého týmu prozrazovat. Máme ale hodně mladých tým, budujeme nové mužstvo. Chceme pokračovat v tom, na čem pracujeme, abychom se zlepšovali,“ řekl González. „Víme, že český tým je silný, hraje dobrý a fyzicky náročný fotbal, účastnil se evropského šampionátu. Očekávám velmi těžký zápas. Naším cílem je dovolit domácím co nejméně, odehrát dobré utkání, ukázat dobrý výkon s dobrým výsledkem,“ uvedl González, který vede národní tým Kuvajtu od loňského roku.
Informací o českém fotbale má dost nejen proto, že hovořil s Milanem Máčalou, který v Kuvajtu trénoval. „Potkali jsme se s panem Máčalou v hotelu. Vím, že trénoval reprezentaci Kuvajtu a také tam působil v klubech. Podělil se s námi o své zkušenosti. Je to výborný trenér, pro kuvajtský fotbal udělal mnoho,“ uvedl González. Ale vyzvídat o českém fotbale po trenérovi Máčalovi moc nemusel. „Ono to ani nebylo moc třeba, protože můj bratr hraje v Sigmě Olomouc. Takže informace o českém fotbale a českém týmu mám dobré. Ovšem samozřejmě jsem se na něco poptal i pana Máčaly,“ podotkl.
Do třetice všeho dobrého. Přesně to se povedlo hokejistům HC Olomouc naplnit. První dvě kola…
V 8. kole Chance Ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc neuspěli. V Plzni prohráli 0:1, když branku…
Ve 2. kole extraligy hráli hokejisté HC Olomouc proti Plzni. Po první periodě nad Škodovkou Mora…
Vysokou porážkou zahájili novou extraligovou sezónu hokejisté HC Olomouc. Přitom duel v Třinci měli…
Kulturista Patrik Šerý tráví dvanáct dní v Luhačovicích, kde nastolil další léčebnou kůru na…
Olomoucká Sigma získala do svých řad záložníka Michala Berana. Čerstvě pětadvacetiletý fotbalista…