
Volejbalistky VK Šantovka mají body z Přerova
Součástí oslav stého výročí volejbalu ve městě Přerov bylo i utkání 12. kola extraligy žen, v němž…
foto: Petr Pelíšek
14. 11. 2023 - 15:20
Bývalý kapitán národního týmu Pavel Pumprla, jedenáctinásobný domácí šampion Ladislav Sokolovský nebo trenér Dušan Hrdlička, který do velkého basketbalu přivedl Jana Veselého. Nejen tyto osobnosti spojili část své sportovní kariéry s klubem BCM Olomouc, který si 25. listopadu připomene třicet let od svého založení.
„Určitě existují významnější výroční, přesto si myslím, že si to naše připomenutí zaslouží. Je za námi třicet let práce, během níž jsme ke sportu přivedli stovky dětí. To není zase tak málo,“ říká předseda klubu Petr Reich.
BCM Olomouc se soustředí na mládež a má týmy ve všech kategoriích od benjamínků po juniory. Tomu bude odpovídat průběh oslav v hale Univerzity Palackého Olomouc. Ve 13 hodin proběhne turnaj nejmenších basketbalistů, pak bude následovat utkání minižáků s hráči partnerského BK Redstone Olomoucko, účastníka nejvyšší domácí soutěže a v 15.30 hodin setkání všech bývalých i současných členů BCM Olomouc vyvrcholí utkáním legend.
„Jsme basketbalový klub. Proto bude oslava plná sportu. Její součástí ale bude také autogramiáda nebo setkání našich aktuálních hráčů s těmi bývalými,“ poznamenal Reich, podle něhož dorazí přes osmdesát významných osobností klubové historie.
Součástí oslav stého výročí volejbalu ve městě Přerov bylo i utkání 12. kola extraligy žen, v němž…
V Opavě, která se dělí o vedení v průběžné tabulce Kooperativa NBL se v sobotu v rámci 14. kola…
Basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko přenesli dobrou formu z Alpe Adria Cupu i do domácí soutěže. V…
Posledním soupeřem, na kterého v sezoně ještě basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko nenarazili, je…
V 11. kole extraligy žen hrály volejbalistky VK Šantovka Olomouc UP doma proti PVK Olymp Praha.…
Volejbalistky VK Šantovka Olomouc hrály v 10. extraligovém kole doma brněnské Šelmy. V zápase s…