Basketbalisté BK Olomouc nestačili na Ostravu
Ve druhém utkání osmifinále play – off basketbalisté BK Olomoucko přivítali Ostravu a pokud si…
foto: Petr Pelíšek
28. 01. 2024 - 14:59
V 15. kole interligy házenkářek si družstvo DHK Zora Olomouc připsalo výhru. Hanačky si doma poradily s Plzní. Už po poločase vedly o čtyři branky, nakonec vyhráli celkem o šest.
Zora si vytvořila náskok v prvním poločase tříbrankovou sérií od 17. minuty. Plzni se ale podařilo srovnat. Vydařený byl pak olomoucký závěr poločasu, kdy si Hanačky nakonec vytvořily čtyřbrankový náskok. Ten byl základem úspěchu, protože soupeřky už v druhém poločase srovnat nedokázaly. Zora si dokráčela pro šestibrankové vítězství. Zora se výhrou bodově se dotáhla na sedmou Šaľu, má třináct bodů, Plzeň už za ní o čtyři body zaostává.
„My jsme strašně moc rádi, že jsme vyhráli. Vítězství se počítá, je to to nejdůležitější z celého utkání, v podstatě tam byl vidět příliš velký respekt nebo možná dokonce strach, možná jsme měli trochu deku z toho, co se stalo na podzim, kdy takovým smolným utkáním v Plzni začala naše krize. Pevně doufám, že tímto vítězstvím krize skončila, holky makaly, bojovaly, a v podstatě jsme si vítězství zasloužili a je pro nás velmi cenné,“ řekla Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc.
DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 33:27 (17:13)
Nejvíce branek: Jansová 6, Vasiljeva 5, Kubálková 5 – Fenclová 8, Schreibmeierová 6, L. Galušková 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 186.
DHK Zora: Polášková, Habermanová – Malinová 2/1, Jansová 6/1, Kräuterová, Protivánková 3, Roupcová 4, Krejzlíková, Horáková, Vasiljevová 5, Možišová 2, Machačová 4, Daňková 2/1, Kubálková 5. Trenérka Lucie Fabíková.
Ve druhém utkání osmifinále play – off basketbalisté BK Olomoucko přivítali Ostravu a pokud si…
Kulturista Patrik Šerý, který je známý, tím že vozí z celého světa medaile do rodné země a nevzdává…
Na šestý pokus dokázali basketbalisté BK Olomoucko v sezoně porazit USK Praha. Přišlo to v extrémně…
Český kulturista Patrik Šerý měl hodně komplikovanou jarní přípravu před letošním prvním startem.…
Šance na postup do předkola play – off posílili basketbalisté BK Olomoucko v 9. kole nadstavby, v…
Kulturista Patrik Šerý zažívá v přípravě více bolesti. Je více jak tři týdny po operaci a zranění…