Fotbalisté SK Sigma zvládli po poháru i ligu
Povedlo se. Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve 24. kole Chance zabodovali naplno. Na Andrově stadionu…
foto: fotbal.cz
06. 02. 2020 - 11:15
Záložník Kryštof Daněk a útočník Jáchym Šíp byli v přípravě s prvoligovým áčkem SK Sigma Olomouc. Po návratu z herního Turecka ale opět vyrazili do ciziny, s reprezentací U 17 na turnaj Pinatar Cup 2020 do Španělska. A byli vidět hned v prvním zápase, právě oni rozhodli o výhře českého týmu nad Maďarském.
Česká sedmnáctka prohrávala po prvním poločase 1:2.Na první český gól přihrával Šíp. Ale krátce po přestávce se to změnilo. V 51.minutě vyrovnal Šíp a o sedm minut později dal vítěznou branku Daněk. Oba nastoupili v základní sestavě, Šípa jedenáct minut před koncem vystřídal další hráč SK Sigma – útočník Matěj Hadaš.
"Do utkáni jsme vstoupili špatné a z prvního útoku soupeře jsme inkasovali. Rychle jsme ale dokázali odpovědět vyrovnávací brankou Drozda po akci Šípa. Jenže po individuální chybě a rychlém brejku jsme inkasovali podruhé a následovala pasáž zhruba patnácti minut, kdy jsme nedokázali eliminovat hru soupeře v rozestavení 3-5-2," uvedl po utkání trenér Radek Bejbl pro fotbal.cz. „Až ke konci poločasu jsme byli aktivní v napadání a začali získávat míče z vysokého presinku, což jsme přenesli do druhého poločasu, který jsme zvládli mnohem lépe herně i aktivitou na útočné polovině. V jednapadesáté minutě vyrovnal křižnou střelou Šíp a o našem vítězství rozhodl o chvíli později Daněk po akci Burga. V druhém poločase jsme podali zajímavější výkon, kdy jsme lépe eliminovali hru soupeře a sami byli přesnější v mezihře a koncovce,“ dodal Bejbl.
Česká republika U 17 – Maďarsko U 17 3:2 (1:2)
Branky: 9. Drozd, 51. Šíp, 58. Daněk – 1. a 16. Németh.
ČR U 17: Vágner - Burgo (61. Višinský), Vitík, Endl, Fojt - Černák, Jambor, Drozd, Daněk (79. Langhamer), Šíp (79. Hadaš) - Jurásek (61. Šmiga). Trenér Radek Bejbl.
Povedlo se. Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve 24. kole Chance zabodovali naplno. Na Andrově stadionu…
Poslední půlrok přinesl viditelnou změnu ve vztahu fotbalových fanoušků k olomoucké Sigmě. Vzestup…
V osmifinále Konferenční ligy čeká tým SK Sigma Olomouc soupeř z jedné z TOP světových soutěží.…
Český reprezentant a světová jednička v žebříčku IFBB pro roky 2024 a 2025 Patrik Šerý čelí dalšímu…
Trenér Tomáš Janotka se ještě více zapsal mezi legendy SK Sigma Olomouc. Je druhým trenérem, který…
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se povedlo postoupit do osmifinále Konferenční ligy. Odvetu play-off v…