Ujížděl policii rychlostí až 200 km/h
Vysokou rychlostí ujížděl policejním hlídkám řidič osobního vozu BMW, kterého se policisté pokusili…
foto: Policie ČR
08. 01. 2025 - 06:59
Olomouc/Jeseník – Nemáte řidičské oprávnění, protože vás opakovaně vyhodili z autoškoly? Sebrala vám policie papíry za alkohol, drogy nebo nedodržování dopravních předpisů? U nás v Česku taková drobnost stále neodrazuje spoustu šoférů od toho sednout za volant a vyjet do ulic. V pondělí hned dva takoví řidiči způsobili vážné dopravní nehody. První z nich zablokoval po střetu s tramvají dopravu v půlce Olomouce, druhý srazil na přechodu v Jeseníku mladou ženu.
Osmadvacetiletý muž, jedoucí od Šantovky směrem k nádraží, odbočoval v pondělí večer na třídu 17. listopadu. Protože nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, nemohl tušit, že tramvaji, která jej předjíždí, musí dát přednost. „Přehlédl zezadu přijíždějící tramvajovou soupravu a došlo ke střetu. Nehoda se obešla bez zranění,“ informovala krajská policejní mluvčí Ivana Skoupilová. Srážka téměř na hodinu zablokovala trať směrem k nádraží a úsek musely obsloužit náhradní autobusy.
Týž den, jen o několik hodin dříve, zasahovali policisté a záchranáři u nehody v centru Jeseníku. „Podle zjištěných informací padesátiletý řidič vozidla Volkswagen přehlédl na přechodu dvaadvacetiletou chodkyni. Vozidlo ženu zachytilo a srazilo na zem,“ uvedla mluvčí. Mladá žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena do jesenické nemocnice. Policisté po chvíli zjistili, že šofér nějak zapomněl na skutečnost, že před časem přišel o papíry a za volantem nemá co dělat. Oba případy policie dál vyšetřuje.
Vysokou rychlostí ujížděl policejním hlídkám řidič osobního vozu BMW, kterého se policisté pokusili…
Olomoučtí krajští kriminalisté objasnili první letošní vraždu. Hned první den roku museli…
Jen pár dní po smrtelném zranění na přejezdu u Olomouce se v souvislosti s železničním provozem…
Během vánočních svátků hasiči letos vyjeli k 99 událostem. Polovinu zásahů tvořily technické pomoci…
V neděli Hanácký Večerník informoval o vraždě ženy v rodinném domě na Šternbersku. V následujících…
Třiatřicetkrát vyráželi během Štědrého dne hasiči v Olomouckém kraji k mimořádným událostem. Mohl…