Zloděj napadl ostrahu prodejny s nožem v ruce
Olomoučtí kriminalisté zahájili tento týden trestní stíhání devětadvacetiletého muže, kterého…
foto: HZS Olomouckého kraje
09. 03. 2025 - 22:26
Hasiči z Olomouckého kraje zasahují už desátý den na místě velkého požáru u Hustopečí. Kromě toho ale museli v neděli hasit i několik požárů v lesních porostech a a zahrádkách. Naštěstí se vše obešlo bez zranění.
"Zasahujeme u tří větších požárů v lesním porostu, trávy a strnišť - ve Velkých Kuněticích na Jesencku, v Mikulovicích rovněž na Jesenicku, a v Přemyslovicích na Prostějovsku," informovali v neděli odpoledne profesionální krajští hasiči na síti X.
Na místech požárů situaci komplikoval silný vítr a v Přemyslovicích byl navíc také velmi špatně přístupný terén a les tady byl silně zakouřený. U Mikulovic hořely dva úseky lesy, ve Velkých Kuněticích tráva v zahrádkách. V tomto případě došlo také k poškození majetku v těsné blízkosti hořící trávy.
Hasiči upozorňují, že při současném suchu platí zvýšené riziko podobných lesních požárů či hořících zahradních osad!
Olomoučtí kriminalisté zahájili tento týden trestní stíhání devětadvacetiletého muže, kterého…
Olomoucký kraj řeší během krátké doby hned dvě závažná násilná úmrtí. Policie v uplynulých dnech…
Namrzlé a zasněžené komunikace v pondělí ráno způsobily v Olomouckém kraji hned několik vážných…
Tragická dopravní nehoda se odehrála dnes dopoledne na železničním přejezdu v Senici na Hané. Ani…
V pondělí večer vypukl požár rodinného domu v Seloutkách na Prostějovsku. Do půlnoci se podařilo…
Olomoucký kraj má za sebou další dva případy nebezpečné jízdy pod vlivem alkoholu. Policisté v…