Zde může být vaše reklama.

HNUSNÉ DOMÁCÍ NÁSILÍ Zadržený muž prý dvanáct let týral, urážel a bil doma svou ženu

Zadržený muž prý dvanáct let týral, urážel a bil doma svou ženu

foto: Pixabay.com

12. 11. 2023 - 11:45

Dvanáct let týral manželku! Napadal i její rodiče. Urážel a ponižoval ji před dětmi. Dvaačtyřicetiletý muž teď skončil ve vazbě a v případě prokázání viny a odsouzení mu v hrozí až osm let za mřížemi.

Jeseničtí kriminalisté obvinili 42letého muže z obce na Jesenicku ze spáchání zločinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, ohrožování výchovy dítěte a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl nejméně mezi roky 2008 a 2020 pod vlivem alkoholu v místě bydliště vulgárně napadat svoji o dva roky starší manželku. V její přítomnosti měl slovně útočit i na její rodiče, se kterými společně žili v jednom domě. "Agresor měl matku své manželky napadnout dokonce i fyzicky. Násilné ataky se však nevyhnuly ani jeho manželce. Ta si od něj měla často vysloužit facky či rány pěstí do obličeje a do různých částí těla. V jednom případě mělo dojít i k incidentu, během kterého ji měl kopat do břicha, nohou a oblasti zad," upřesnila popis chování zadrženého muže mluvčí policie Petra Vaňharová. 

K eskalaci agresivního chování muže došlo podle dostupných informací po smrti manželčiných rodičů a po přestěhování se do jiného bytu v roce 2020. Téměř každodenně prý svoji ženu pod vlivem alkoholu urážel, navíc za přítomnosti jejich společných dětí. Ani fyzické násilí nebralo konce. Manželku měl s různou četností a intenzitou napadat, bít po celém těle a škrtit ji.

K posledním dvěma útokům mělo dojít během letošního léta. Žena měla být vystavena jak slovnímu, tak i fyzickému napadání. Kromě zmíněného jednání ji měl pod různými pohrůžkami zakazovat chodit na procházky, stýkat se s přáteli a rodinnými příslušníky.

Z důvodu neúnosnosti celé situace a s obavou o své děti, zdraví a život se žena začátkem listopadu obrátila na policisty. Ti na základě zjištěných skutečností využili svého oprávnění a agresora ze společného obydlí vykázali. Povinnosti plynoucí z institutu vykázání měl však porušit, manželku se měl v místě bydliště opakovaně pokoušet kontaktovat a opět ji měl slovně napadat.

Trestní stíhání obviněného, který byl v minulost již opakovaně soudně trestaný převážně za násilnou a majetkovou trestnou činnost, probíhá vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu v krajním případě hrozí až osm let za mřížemi.

Další články