Zde může být vaše reklama.

Na Prostějovsku hořel rodinný dům

Na Prostějovsku hořel rodinný dům

foto: HZS ČR - Olomoucký kraj

10. 12. 2019 - 09:00

Jednotky ze dvou krajů se v podvečerních hodinách podílely na likvidaci požáru části střechy neobydleného rodinného domku v obci Kovalovice u Tištína na Prostějovsku. Informace o požáru převzala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje v neděli 8. prosince, krátce po šestnácté hodině, s popisem viditelných plamenů a kouře ze střechy objektu. 

"Operační středisko k lividaci vyslalo jednotky profesionálních hasičských stanic z Olomouckého kraje stanice Kojetín a ze Zlínského kraje jednotku stanice Morkovice - Slížany. Z řad dobrovolných hasičů k pomoci dorazily také jednotky dobrovolných hasičů Nezamyslice,  Němčice na Hané a také místní jednotka," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

"Došlo k zahoření zhruba 1/4 střechy objektu. Situaci na místě stížila nedostupnost vody z hydrantové sítě. Pomocí cisternen byla k události zásoba vody zajištěna kyvadlově. V objektu se žádná osoba nenacházela, vše se obešlo bez zranění," doplnil.

Hasiči požářiště z důvodu zajištění bezpečnosti vlastní technikou nasvětlili, pokračovali poté v rozebírání vyhořelých trámů a kontrukce.

"Pro snadnější vyklízení z požářiště bylo nutné provést vybourání otvoru v části stěny. Postupně také dohledávali a dohašovali vizuálně doutnající a žhnoucí menší ohniska. Místní jednotka dobrovolných hasičů zde na dohled po skončení hasebního zásahu zůstala z důvodu zabezpečení požářiště," uzavřel.

Další články