Oheň v průmyslové hale likvidovali hasiči až do rána
Ve středu odpoledne vypukl požár ve skladovací hale v průmyslovém areálu v Olomouci. Hasiči na…
foto: Vláda.cz
25. 10. 2020 - 11:14
V rozhovoru pro MF DNES epidemiolog a stále také ministr zdravotnictví Roman Prymula naznačil, že by během pondělka mohl oznámit svou rezignaci. i nadále však trvá na tom, že nic neporušil.
Premiér Babiš Prymulu k rezignaci vyzval už v pátek, ministr dopoledne řekl, že pokud si to lidé přejí, odstoupí. Už odpoledne však vše bylo jinak a Prymula tvrdil, že sám rezignovat nebude. Babiš proto prezidentu Miloši Zemanovi podal návrh na jeho odvolání.
Teď se situace opět mění, v rozhovoru pro MF DNES Prymula mimo jiné naznačil, že by mohl rezignovat sám, během pondělí.
Na otázku, proč rezignoval sám už v pátek, když o tom původně mluvil, pro MF DNES reagoval, že si stále myslí, že nic neporušil.
"Myslím si, že tam žádné porušení nebylo. Ještě přes víkend si to rozmyslím. Není vyloučeno, že zítra (v pondělí, pozn. red.) oznámím rezignaci sám," uvedl pro MF DNES Prymula.
Novináři média patřícího do svěřeneckých fondů premiéra Babiše zároveň v textu upozornili na to, že by se jednalo "spíše o gesto, protože prezident již má návrh na jeho odvolání a podle Ústavy má předsedovi vlády vyhovět".
Ve středu odpoledne vypukl požár ve skladovací hale v průmyslovém areálu v Olomouci. Hasiči na…
Olomoucká společnost FARMAK, která již tři desetiletí úspěšně vyvíjí a exportuje léčivé látky (API)…
Závažné nedostatky v řízení školy, problémy v kontrolní a hospitační činnosti, metodickém vedení…
Tradičním běžeckým svátkem se v Olomouci stal Mattoni Running Festival. Do ulic města se v sobotu…
Sympatickou cestou podél toku Bystřice do Bystrovan, kde je mimochodem dnes znovu velkým lákadlem…
Vážná železniční dopravní nehoda se odehrála v pátek dopoledne na přejezdu mezi Prostějovem a…