
Muž podezřelý z vraždy už sedí v policejní cele
Jen dva týdny po vraždě bezdomovce v Olomouci - Nových Sadech je tady další případ vraždy. V…
foto: Lukáš Blokša
22. 02. 2021 - 09:38
Ústavní soud dnes svým rozhodnutím zrušil část usnesení vlády, které kvůli šíření koronaviru zakazují maloobchodní prodej a služby. Soud tak vyhovězl stížnosti šesti desítek senátorů, kteří návrh podali na podzim loňského roku. Proč došlo ke zrušení nařízení, která už sice nejsou v platnosti, ale současně fungují jiná, v podobném znění? Podle Ústavního soudu totiž nebyla opatření dostatečně odůvodněna.
Kvůli tomu také skupina senátorů návrh na podzim podala. Šlo podle ní o neurčitá a diskriminační kritéria, která rozhodovala o tom, které prodejny mohou fungovat, a které ne.
"Vláda zvolila řešení spočívající v paušálním zákazu veškerého maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách, přičemž současně stanovila velké množství výjimek, připomínající až „telefonní seznam“ (celkem 36). Základním deficitem tohoto postupu je však okolnost, že z žádného relevantního zdroje není patrné, na základě čeho vláda dospěla právě k tomuto řešení," píše se v odůvodnění soudu.
Ústavní soud tak sice svým rozhodnutím zrušil tehdejší vládní zákazy a usnesení, těch stávajících se to ale nedotkne.
Jen dva týdny po vraždě bezdomovce v Olomouci - Nových Sadech je tady další případ vraždy. V…
Olomouc – Nerozvážná dětská hra, nebo sabotáž na železnici? Kriminalisté pátrají po pachatelích,…
Zlaté Hory - Na tento školní výlet do Zlatých Hor na Jesenicku děti z Pardubic dlouho nezapomenou.…
Přerov - Přerovská radnice se již druhý rok po sobě rozhodla posílit bezpečnost starších obyvatel a…
Olomouc – Ode dneška, neděle 1. června, čeká obyvatele Olomouce i návštěvníky města ne zrovna…
Olomouc - Dnes se teploty konečně vyšplhaly nad 25 stupňů a od neděle začíná v centru Olomouce…