foto: Pixabay
18. 05. 2020 - 13:16
Včera byl ukončen nouzový stav. S tím souvisí i rozpuštění krizového štábu v Olomouci. Na případnou druhou vlnu je ale město připraveno.
Primátor Miroslav Žbánek potvrdil, že s ukončením nouzového stavu je ukončen také krizový štáb města. To se ale předzásobilo ochrannými pomůckami, kdyby Česko postihla druhá vlna koronaviru.
„Máme tady desetitisíce respirátorů, roušek a další techniky připraveny právě proto, abychom mohli reagovat na případný další výskyt,“ potrdil pro Český rozhlas primátor Miroslav Žbánek.
Primátor také věří, že díky zkušenostem z první vlny by případně nebylo ani nutné zavádění plošných omezení.
K tragické dopravní nehodě došlo včera poblíž obce Těšetice. Řidič zřejmě nezvládl řízení, jeho vůz…
Olomoucká zoo slaví mimořádný chovatelský úspěch. U geparda štíhlého se jí daří odchovávat šest…
Šelmy olomoucké zoo se předhánějí v tom, kdo dříve světu oznámí narození dalšího potomka. Na svět v…
Jako první v republice pořídil Olomoucký kraj mobilní hlukoměr. Policisté jej budou využívat při…
Jedním z projektů ochrany přírody, které olomoucká zoo aktivně podporuje, je od roku 2024 i ochrana…