Zde může být vaše reklama.

Multižánrový open air Chystá se další ročník Festivalu filharmonie

Chystá se další ročník Festivalu filharmonie

foto: festivalfilharmonie.cz

08. 11. 2023 - 15:26

Festival filharmonie, multižánrový open air v srdci druhého nejvýznamnějšího památkového centra České republiky, se po letošní premiéře na Andrově stadionu vydává vstříc dalšímu ročníku. Fotbalový klub SK Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc opět představí orchestr Moravské filharmonie Olomouc v jeho plné velikosti a síle s předními interprety svých žánrů í české hudební scény. Tentokrát po dva dny, 6. a 7. června 2024.

Navíc se 7. června propojí i se Svátky města Olomouce. 6. června vystoupí Richard Krajčo, Petr Janda, Josef Vojtek s Inflagranti, Renata Drössler. 7. červen bude patřit Anetě Langerové, Jiřímu Pavlicovi a Hradišťanu, kapele Fleret. Dirigentské taktovky se ujmou Stanislav Vavřínek a Hanz Sedlář. Zůstane zachováno pásmo klasické hudby, jakož i vzpomínky na slavíka - rok 2024 připomene Hanu Zagorovou.

Festival filharmonie uvede ve zcela novém podání mnoho písní. První den nabídne známé písně kapely Kryštof. V interpretaci Richarda Krajča a symfonického orchestru zazní mnohé z nich premiérově. Aranžmá se zhostili Jan Lstibůrek, Hanz Sedlář a Michal Worek. Lidé se mohou těšit na pět hodin živé muziky pod širým nebem během tě dvou dnů.

Předprodej vánoční edice vstupenek je zahájen 8. listopadu 2023 v síti Ticketportal celostátně, Olomoučané si je budou moci zakoupit i přímo v Turistickém a informačním centru v podloubí radnice. Část výtěžku ze vstupného poputuje na Dětskou kliniku FNOL. "Hudba patří k lidské kultuře od nepaměti, dá se říci, co nejen Olomouc Olomoucí stojí. Svátky města v sobě nesou symboliku oslav její existence a všech krás, které skýtá. Těší mě, že se pro příští rok Svátky města Olomouce doslova potkají s Festivalem filharmonie, který je slavnostně zahájí koncertem pod širým nebem na Andrově stadionu," uvádí primátor Statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek.

„Další ročník Festivalu filharmonie děláme proto, že ten první se povedl. A to jak umělecky, tak i společensky. Stále platí skutečnost, že v první dekádě června je možno stadión využít i k nefotbalovým akcím. A bylo by, myslím, škoda tuto příležitost nechat ladem. Snad další ročník festivalu Olomoučany i přespolní zaujme. Budeme se těšit,“ zve za pořadatele a investora SK Sigma Olomouc Jiří Ficner, místopředseda představenstva.

„Letošní ročník Festivalu filharmonie jasně ukázal, že akce tohoto typu má v Olomouci potenciál, a že Moravská filharmonie umí nabídnout špičkový zážitek nejen v Redutě. V dalším ročníku na to chceme navázat a celou myšlenku multižánrového open-air koncertu dále rozvíjet a rozšiřovat," sděluje ředitel MFO Jonáš Harman.

"Těší mě, že se může další ročník Festivalu filharmonie připravovat a my jsme jeho součástí. Potěšen jsem zvláště tím, že má svůj přesah," doplňuje Marek Berger, ředitel produkční agentury ForsBerg. "Mým velkým přáním je, aby lidé odcházeli z Festivalu filharmonie obohaceni o něco, co jim žádný člověk nesebere. O to, co cítili, slyšeli, o hudbu, která je povznesla do jiných sfér," uzavírá Iveta Gronská, umělecká ředitelka festivalu.

Další články